Rozhledny

Rozhodnete-li se vydat na nějakou z rozhleden Jeseníků, můžete si vybrat z následujících:

  • Rozhledna Praděd – je ve výšce 1492 metrů nad mořem a je odsud zaručeně nejvyšší výhled z Jeseníků a to například na Radhošť, Lysou horu, Malou Fatru i Vysoké Tatry na Slovensku, výjimečně i na Alpy v Rakousku. Rozhledna je součástí vysílače vysokého 145,5 metrů, vyhlídka je ve výšce 80 metrů.
  • Rozhledna na Cvílině – nedaleko Krnova ve výšce 436 metrů nad mořem narazíte na kamennou rozhlednu z roku 1903, která vám z výšky 29 metrů nabídne pohled Krnov a okolí, včetně impozantního kostela svatého Kříže a Sedmibolestné Panny Marie.
  • Rozhledna Hraniční vrch – u Albrechtic se nachází nejnovější rozhledna Jeseníků postavená v roce 2011. Nachází se v nadmořské výšce 521 metrů nad mořem a je vysoká 29 metrů. Vstup na rozhlednu je bezplatný. Ubytování chaty v Jeseníkách nabídnou i zde.
  • Rozhledna Velký Roudný – V Nízkém Jeseníku na vás čeká dvacetimetrová rozhledna postavená v roce 2007 z 18 tun modřínového dřeva v nadmořské výšce 780 metrů nad mořem. Odměnou pro vás bude krásný výhled na Opavsko, Oderské Vrchy, Beskydy, Hrubý Jeseník a Krnovsko.
  • Rozhledna na Ježníku – u Krnova ve výšce 558 metrů nad mořem se nachází 17,5 metrů vysoká dřevěná rozhledna s vyhlídkou na Krnovsko, zříceninu Šelenburg, Lysou horu, Beskydy nebo Praděd.
  • Rozhledna na Borůvkové hoře – nedaleko Javorníku byla v roce 2006 otevřena 25 metrů vysoká vyhlídková věž a to ve výšce 898 metrů nad mořem. Dohlédnete odsud na Kralický Sněžník, Praděd, Smrk nebo na Nyské a Otmuchowské jezero na polské straně hranic.

 Rozhledna Zlatý Chlum – nedaleko Jeseníku se nachází 26 metrů vysoká kamenná rozhledna postavená ke konci 19. století. Postavena byla ve výšce 875 metrů nad mořem. Narazíte-li na příznivé počasí, dohlédnete až Rychlebské hory, Kralický Sněžník, Hrubý Jeseník s Pradědem nebo Otmuchowské jezero.