Nádrže

Ubytování chaty v Jeseníkách nabízejí i v blízkosti několika vodních nádrží, které vám zpříjemní letní i zimní období. 

    • Vodní nádrž Dlouhé stráně – horní – ačkoliv se v této nádrži nemůžete vykoupat, je považována za jedno z nejatraktivnějších míst České republiky. Můžete si zde prohlédnout přečerpávací elektrárnu společnosti ČEZ a podívat se do útrob tohoto úchvatného díla. V okolí nádrže umístěné ve výšce 1350 metrů nad mořem můžete navštívit také různé vyhlídky, včetně areálu Kouty, který vám nabídne adrenalinové sportovní zážitky.

 

  • Vodní nádrž Dlouhé stráně – dolní – spodní část vodní nádrže má rozlohu 16,3 hektarů a leží v nadmořské výšce 825 metrů. Je vysoká 58 metrů a 306 metrů dlouhá. S horní nádrží je pod zemí propojena 1,5 kilometru dlouhými a 3,6 metru širokými přivaděči.

 

  • Přehrada Slezská Hartatato uměle vybudovaná vodní stavba nedaleko Bruntálu slouží jako ochrana před povodněmi. V letních měsících je oblíbeným turistickým místem, protože zde najdete nejen možnost krásného koupání u travnatých plážích, ale i možnost rybařit, využít vodní sporty nebo cyklistické stezky okolo nádrže. Pěší turisté uvítají naučnou stezku Po vulkanitech, která vás obeznámí s původem hornin, po kterých se právě procházíte. Chaty pro děti najdete nejen v této oblasti, ale i cestou na Vernířovice.